דאודורנט טבעי ואקולוגי

דאודורנט אקולוגי‎ טבעי

דאודורנט אקולוגי‎ טבעי

דאודורנט – מוצר קונבנציונלי המוכר לכולנו. הבעיה היא ש"קונבנציונלי" אינו בהכרח טבעי, ומה שאינו טבעי עלול להזיק לנו. כן, דאודורנטים רגילים מכילים כמיקלים אשר ניתן לטעון כי מינון נמוך מהחומרים הללו – אמנם הוא קטן ואינו נראה מזיק – אך לאורך שנים מדובר בספיגה מצטברת של הכימיקלים בגופינו, ומכאן נובע סיכון מסוים שלא כולנו רוצים לקחת. בנוסף לכך, כימיקלים המוכנסים למליוני שפורפרות ובקבוקים ומופצים לכל סופרמארקט ברחבי הגלובוס – לכך בוודאי ישנה הרסנית על איכות הסביבה וכדאי לתת את הדעת גם על כך, כמו גם על הניסויים הידועים לשמצה שחלק מחברות הקוסמטיקה עורכות על בעלי חיים חסרי ישע. במאמר שלפניכם ננסה לנתח כיצד פועלים הדאודורנטים וממה הם מורכבים – גם הטבעיים וגם הרגילים שמכילים כימיקלים.

דאודורנט קונבנציונלי

דאודורנט זה פועל על עקרון של חסימת הזיעה – בלוטות הזיעה בבית השחי פשוט נחסמות. כשאין זיעה – אין גם חיידקים שמתרבים בחופשיות בבית השחי ולכן גם לא נוצר הריח הרע והלא רצוי המוכר לכולנו. כמובן, דאודורנט רגיל כולל גם בישום שנועד להעלים עוד יותר כל זכר לניחוחות הזיעה. דאודורנט רגיל אמנם עושה את מה שהוא מבטיח, הוא פותר את בעיית הריח – אך על הדרך יתכן שהוא יוצר בעיות חדשות כיוון שמניעת זיעה לא טבעית עלולה ליצור סיכונים מיותרים עבור הגוף שלנו. כאמור, הדאודורנט מכיל כימיקלים הפועלים על עקרון של סתימת נקבוביות הזיעה. ארגוני בריאות מרחבי העולם משמיעים התרעות בנוגע לשימוש קבוע בדאודורנט רגיל. הטענה היא כי קיימת פגיעה בגוף בצורה שעלולה להוביל לבעיות שונות וביניהן התפתחות סרטן בעקבות אותם כימיקלים ואופן פעולתם הסותר את פעולתו הטבעית של גוף האדם.

למה להעדיף דאודורנט טבעי

הדאודורנט הטבעי עובד על עקרון פעולה אחר. במקום לסתום את נקבוביות הזיעה ולפזר מעט ריח נעים, דאודורנט טבעי מאפשר לזיעה להתנדף בטבעיות מהגוף (ולקרר אותו – שזו מטרת הזיעה מלכתחילה). בנוסף לכך, באמצעות תמציות צמחים וחומרים טבעיים, הדאודורנט יותר סביבה שאינה מתאימה להתרבות חיידקים ובכך הוא מעכב משמעותית את צמיחת החיידקים בבית השחי. התוצאה היא מניעת ריח הגוף החריף המקושר לזיעה (ולמעשה מקורו בחיידקים ש"אוהבים" את תנאי החום והלחות השוררים בבית שחי כאשר קיימת בו זיעה).

דאודורנט טבעי הוא גם אקולוגי

הדאודורנט הטבעי שומר על איכות הסביבה כיוון שאינו מכיל כימיקלים מסוכנים שעלולים להגיע למקורות המים שלנו או לאוויר שאנו נושמים. בעת שימוש בספריי של דאודורנט רגיל, חלקיקי אלומיניום משתחררים לסביבה ויוצרים נזק ממשי לסביבה.

האם אתם עדיין מתיזים או מורחים על עצמכם כימיקלים שמסכנים אתכם בטווח הארוך? או שכבר עברתם לפתרונות בריאים ואקולוגיים יותר?

דאודורנט טבעי יכול ויודע להתמודד מצוין עם בעיות הזיעה והריח המתלווה לה. רכשו לכם דאודורנט טבעי ללא אלומיניום ותיווכחו בעצמכם.

המאמר באדיבות יול המייצרת ומשווקת דאודורנט 100% טבעי ללא כימיקלים