דחסניות אשפה וקרטון

פינוי אשפה הוא מלאכה שחייבת להתבצע תמיד, במטרה למנוע נזקים לסביבה. כאשר מדובר באשפה בכמויות גדולות, וגם כשמעוניינים להעביר את האשפה למקומות שונים, יש צורך לחשוב על צמצום נפחה. צמצום שכזה יקל את התהליך, ימנע נסיעות מרובות הלוך וחזור ואף יצמצם את עלויות השינוע. באמצעותו, הדרך לסביבה הנקייה, האסתטית והנעימה ביותר לשהות (למשל, היעדר ריחות) הופכת לקצרה פי כמה. דחסניות אשפה מאפשרות בדיוק את זה – מה שמסביר מדוע הן נכללות כמעט בכל תרחיש של פינוי פסולת.

דחיסה של אשפה וקרטוןקווים לדמותן של הדחסניות

מטרת העל של הדחסניות ברורה, אם כן: לדחוס את האשפה ובכך לצמצמם את נפחה. הדחסניות מקלות את תהליך הפינוי של אשפה מכל סוג, בין אם קלה או כבדה, יבשה או רטובה וכן אשפה מסוגים שונים. כדי שהפעולה תתבצע, יש צורך במנגנון יעיל ומתוחכם, שלרוב מבוסס על פעולה הידראולית או חשמלית. אופני הפעולה משתנים בין הדחסניות השונות, וכך גם הגדלים ושיעור הדחיסה.

יתרון משמעותי אחר של הדחסניות הוא שהן מביאות לריכוז האשפה בצורה אסתטית, שהיא גם אטומה לחלוטין: הדבר מונע כניסת מים ומזיקים שונים (חרקים, למשל) לתוך האשפה, ובכך מקטין את הנזק הסביבתי.

מגוון סוגי דחסניות

תחום פינוי האשפה מתפתח מדי שנה. אחד ההיבטים שלו הוא פיתוח סוגים שונים של דחסניות אשפה, יחד עם מוצרים משלימים אחרים. כיום, אחד הסוגים המתקדמים של דחסניות הוא דחסנית הנתיקה הנייחת לאשפה, שלוקחת על עצמה אחסון ודחיה של הפסולת. לדחסנית שני חלקים – אל החלק הראשון ("שוט") נכנסת המגלשה בעוד שאל השני ("קסטה") דוחסים את האשפה. הקסטות נבדלות ביניהן בנפח – ניתן למצוא דחסנית נתיקה חד תאית לצד דו תאית.

דחסנית אינטגרלית לאשפה ולקרטון – סוג מתקדם נפוץ נוסף – מאפשר לאחסן את הפסולת במצב סגור, ואף אטום למים. זוהי דחסנית יעילה במיוחד, שמצמצת את נפח האשפה פי שישה, מה שמאפשר חיסכון ניכר בפינוי האשפה. הדחסנית יכולה לבצע היטב עבודות מאומצות, עקב המבנה החזק שלה, כשפונקציה אחרת היא פיקוח מרחוק על פעילותה תוך שימוש במודם.

לצד אלה, תוכלו למצוא סוגים חשובים נוספים של דחסניות, דוגמת דחסנית משולבת אינטגרלית (חד או דו תאית), דחסנית מיני, דחסנית מקטינת אשפה ועוד.