פינוי אשפה וקרטונים

הצורך לשמור על איכות הסביבה צריך לעניין כל אחד מאיתנו, בייחוד על רקע נתונים שונים שמראים שהפגיעה בסביבה מתבצעת כמעט מדי יום. כמעט בכל רגע נתון מתמלאת הסביבה בכמויות עצומות של אשפה ושל קרטונים, שבהיעדר טיפול הולם עלולים להביא נזק משמעותי, לגרום למפגע תברואתי ולייצר פגם אסתטי. חברות המציעות שירותי פינוי אשפה וקרטונים יכולות וצריכות להיכנס לתמונה ולקחת חלק בלתי נפרד במשוואת השמירה על איכות הסביבה.

פינוי אשפה וקרטוןמשאיות לפינוי אשפה וקרטונים

פינוי אשפה וקרטונים הוא מונח המתייחס למספר פעולות המתבצעות במטרה לצמצם את כמויות האשפה באזור מסוים. לא פעם, מדובר במשימה שהיא הכול חוץ מפשוטה: האשפה מצטברת בכמויות גדולות, כך שיש צורך במשאיות ייעודיות שיוכלו להעמיס את כולה ולהעביר אותה ליעד שנקבע לה. חשבו, למשל, על פסולת תעשייתית כבדה, שלא ניתן להעביר ללא משאיות או מכולות. (ראו גם: ייצור נגררים למשאיות).

לא מעט פעולות נעשות במטרה לצמצם את נפח האשפה, כאשר דוגמא מובהקת לכך היא השימוש בדחסניות אשפה או קרטון. אמצעי זה משפר את יעילות הפינוי ומקטין את הסבירות לכך שיידרשו מספר "נגלות" של פינוי. בדרך זו אפשר לשמור על הסביבה בצורה טובה יותר. חשוב לשים לב שתדירות הפינוי אינה קבועה, כאשר ניתן לבחור בין פינוי חד פעמי, אך גם בכזה המתבצע בצורה קבועה – אחת לחודש, לעונה או לשנה.

הדרישות מפינוי האשפה

על מנת שפינוי אשפה וקרטונים יתבצע על פי הספר, הוא צריך לקיים מספר תנאים. כיוון שאשפה המצטברת במקום מסוים מביאה לנזקים שרק מחריפים עם הזמן, הפינוי צריך להתבצע בהקדם האפשרי, אפילו באופן מיידי – האשפה הרי לעולם אינה נעלמת מעצמה. חברות אשר מספקות מענה תוך מספר שעות בודדות צריכות לקבל עדיפות, כאשר מובן שצריך לוודא את אזורי הפעילות שלהן. חברות שפועלות בפריסה ארצית מספקות מענה מקיף, ועדיפות על מתחרותיהן.

יש לשים דגש חשוב נוסף על יעדי הפינוי. כאשר מפנים את האשפה, ייתכנו מספר יעדים שונים: אפשר להעביר אותה לאתרי ההטמנה המורשים, אך גם לאתרי המיחזור או לאתרי הגריסה. הכול בהתאם לסוג הפסולת ולחומרי הגלם מהם היא עשוייה. כדי לקבוע את הייעוד של כל פריט, מתבצעות פעולות דוגמת מיון אלמנטים מזיקים.