7 טיפים לשמירה על איכות הסביבה

שמירה על איכות הסביבה היא מאבק שכל אדם יכול וצריך להשתתף בו. חשוב להדגיש, שלכל אדם יכולה להיות השפעה אדירה על הסביבה בה הוא חי, כמו גם על בריאותם של הסובבים אותו. מספיק שתתבוננו על כל מה שמקיף אתכם כדי להבין את ההשפעה הגדולה שלכם על הסביבה.

איכות הסביבה

  1. מיחזור – דרך יעילה בה כל אדם יכול לתרום לסביבה היא למחזר את הפסולת שלו, בעשרות נקודות ייעודיות ובמרכזי האיסוף הנמצאים בכל רשות מקומית. את הבקבוקים ואת הפחיות חשוב להשיב לחנויות (תקבלו עליהם פיקדון נאה), או אפילו לתרום לאנשים פרטיים שאוספים אותם. חשוב לא פחות להשקיע בדחיסת אשפה כדי לחסוך במקום ובאנרגיה.
  2. שימוש חוזר במוצרים – מוצר מסוים סיים אצלכם את תפקידו? אינכם חייבים להשליך אותו לאשפה, וגם לא להעביר למרכזי המיחזור. מהפסולת הביתית ניתן ליצור קישוטים לחדרי הילדים, למשל, בעוד שמיכלים יכולים לשמש מתקנים לייבוש כלים.
  3. בחירה נכונה של מוצרים – כאשר אתם רוכשים מוצרים שישמשו אתכם, אתם יכולים לברר מראש מהם המוצרים שאופן ייצורם נעשה מתוך מחשבה על הסביבה. מבחינה מעשית, יהיו אלה בדרך כלל מוצרים המיוצרים מחומרי גלם ממוחזרים. ניתן למצוא גרסאות אקולוגיות של מוצרים שונים, לרבות ניירות טואלט, מחברות ועוד.
  4. צמצום בצריכת החשמל – צריכה מאסיבית של חשמל פוגעת בכיס שלנו ובסביבה גם יחד. חשוב להקפיד לא להפעיל מכשירי חשמל לריק ולהעדיף מכשירים חשמליים שאתם בטוחים בכך שהם חסכוניים מבחינת צריכת החשמל שלהם.
  5. הקטנת זיהום אוויר – זיהום האוויר הנגרם על ידי כלי התחבורה צריך להקנות עדיפות לאמצעי התחבורה הציבורית על פני רכב פרטי. גם אם נוהגים ברכב, חשוב לוודא מהי דרגת זיהום האוויר שלו, כמו גם כמות צריכת הדלק. אופניים הם אופציה מצוינת להתניידות.
  6. הקטנת צריכת המים – מים הם משאב מתכלה, בטח בישראל, ולכן חשוב להקטין את הבזבוז שלהם. חסכמים, תיקון מהיר של דליפות בברז, שימוש במדיח הכלים רק כשהוא מלא וסגירת הברז בעת צחצוח שיניים או גילוח הם חלק מהפעולות שחשוב לבצע.
  7. מודעות – צעד מרכזי לא פחות במאבק לשמירה על הסביבה הוא הגדלת המודעות לצורך זה – לא רק אצלכם, אלא גם בקרב הקרובים לכם. הורים לילדים, למשל, צריכים להקנות להם הרגלים נכונים כבר מגיל צעיר.