דשא סינטטי – הבחירה הידידותית ביותר לסביבה

המושג "דשא סינטטי", או "דשא מלאכותי", מתאר משטח דמוי דשא שעשוי רק מחומרים סינטטיים ופלסטיים שונים. כתוצאה מכך, מדובר על פתרון אידיאלי לשמירה על איכות הסביבה. הנה למשל כמה יתרונות אקולוגיים של משטחי דשא מן הסוג הזה:

א. תחזוקה ללא כיסוח, דישון וריסוס – דשא סינטטי לא דורש שום סוג של כיסוח, דישון וריסוס. הטיפול בו מבוצע באמצעות אמצעים בסיסיים בלבד וניתן לנקות אותו עם שואב אבק ביתי, מפוח אוויר, מים וסבון. הוא עמיד לאורך שנים והעובדה שלא נעשה שימוש בחומרים כימיקליים מונעת זיהום של האדמה ומי התהום.

ב. חיסכון במים – דשא סינטטי הוא הבחירה הידידותית ביותר לסביבה גם בגלל שאין צורך בהשקיה על מנת שהוא יגדל. דשא סינטטי מסוגל לחסוך אלפי שקלים בשנה עבור משק המים הפרטי ומאות אלפי שקלים בגינות ציבוריות. החיסכון במים מונע בזבוז משאבי טבע ועולה בקנה אחד עם השאיפה לשמור על מאגרי המים הטבעיים של כדור הארץ.

ג. עמידות בפני שחיקה – דשא סינטטי אינו נשחק ואפשר לשחק עליו ללא הגבלה. ניתן להציב על דשא סינטטי שולחנות גינה, ריהוט, כיסאות, בריכה ועוד. הוא עמיד בפני שחיקה וחוסך את הצורך בשתילה מחדש של צמחים. הוא מתאים לכל סוגי הגינות וניתן להתקין אותו גם במקומות שבהם קשה להצמיח דשא טבעי, כמו למשל מקומות חשוכים או קרים.

כך תבחרו דשא סינטטי

לא כל סוג של דשא סינטטי מייצר את אותה עמידות בפני שחיקה ומומלץ באותה רמה לצורך שמירה על איכות הסביבה. השאיפה צריכה להיות בחירה בדשא סינטטי איכותי ועמיד במיוחד. זה דשא עם סיבים צפופים ומשטח לבד שעומד בתקנים הנדרשים. ניתן להניח את הדשא ישירות על האדמה, אך עדיף לעשות זאת על גבי משטח מקשר וחצץ שתפקידו לנקז את מי הגשמים והמשקעים.

מלבד שמירה על איכות הסביבה, דשא סינטטי מתאים גם לאנשים עם אלרגיות. אין לו תסמינים כמו של צמח חי ורק צריך לבדוק האם קיימת אלרגיה לניילון שמשמש לייצור הסיבים.

תגיות:

אודות admin