הובלה ירוקה: כך עוברים דירה עם מינימום נזק לסביבה

מעבר דירה לא חייב להיות תהליך מזהם ומלכלך. במאמר הבא נסביר כיצד מבצעים הובלה אקולוגית ונדגיש את היתרונות הכלכליים של שמירה על איכות הסביבה

מעברי דירה מתבצעים מדי יום בכל רחבי הארץ. התקופות העמוסות ביותר של המעברים הן בקיץ ובעונות המעבר, אולם יש סטודנטים, בני זוג צעירים ומשפחות שעוברים דירה לקראת הזדמנות עסקית או בהינתן משאב כלכלי בלתי צפוי.

השכיחות האדירה של מעברי דירה מעלה לדיון גם התייחסות סביבתית. בסופו של דבר, מי שאינו מבין את ההשלכות האקולוגיות של מעבר דירה עלול לגרום זיהום, לכלוך ונזקים בלתי הפיכים עבור הסביבה.

מהו מעבר דירה אקולוגי?

בשנים האחרונות החלו יותר ויותר לקוחות להתעניין בנושא של שירות מעבר דירה אקולוגי. שירות מן הסוג הזה נשען על שלושה עקרונות:

א. הכל מתחיל בקרטונים – הגורם מספר אחד לזיהום סביבתי במהלך מעבר דירה הוא שימוש לא נכון בקרטונים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא חייבים לרכוש קרטונים למעבר דירה לצורך שימוש חד פעמי בלבד. אפשר לנצל את העמידות של הקרטונים מספר פעמים ברצף, להעביר אותם לחברים או לכל הפחות להטמין אותם באתרי מיחזור. אין סיבה להשליך קרטונים לפח ולהתעלם מההשלכות הסביבתיות של פעולה מן הסוג הזה.

ב. משאיות חסכוניות – הובלות דירה מתבצעות על גבי משאיות בגדלים שונים. באמצעות בחירה מושכלת במשאית המתאימה ניתן לחסוך המון הוצאות עבור הלקוח והחברה המבצעת. ראשית, החיסכון בא לידי ביטוי בצמצום עלויות דלק. שנית, החיסכון אינו דורש שימוש במשאבים מתכלים כמו דלק ונפט. משאיות חסכוניות צפויות להיות חלק בלתי נפרד מהעתיד של הובלות דירה ויש לכך סיבה אקולוגית מצוינת.

ג. הובלה מקצועית – אפשר לעבור דירה עם מינימום זיהום ולכלוך כאשר מנצלים את הידע המקצועי של מובילים העוסקים בתחום. לא צריך לנסות לארוז לבד את כל הציוד בבית, להשתמש בכמות אדירה של עיתונים או לרכוש מוצרים שאינם מתכלים באופן טבעי. הניסיון של חברות העוסקות בתחום יכול להיות מופנה לטובת מעבר דירה הגיוני ומשתלם.

מי יכול לבצע מעבר דירה אקולוגי?

האופציה של מעבר דירה באופן ירוק, חסכוני ואקולוגי זמינה עבור כל סוגי הלקוחות. גם בעלי משרדים, חברות וארגונים יכולים להתעניין באופציה הזו באמצעות שימוש מדויק בקרטונים, משאיות ושירות מקצועית. מעבר החוסך בהוצאות משתלם עבור כל הצדדים המעורבים והוא מבטיח עתיד טוב יותר לכדור הארץ. בנוסף, המגמה של אימוץ כללי התנהגות נכונים למען שמירה על איכות הסביבה לא קיימת רק בישראל. ניתן לראות עדויות לכך באירופה, בארצות הברית ובמדינות מערביות אחרות המדגישות את האיזון האקולוגי בראש סדר העדיפויות.

לסיכום, תחום ההובלות נהנה כיום מתמיכה של ארגוני איכות הסביבה. רצוי להצטרף אל המגמה המעודדת ולנצל את היתרונות של מעבר דירה ירוק בכל הזדמנות.

אודות admin