הטרנד המדהים של בדים ממוחזרים

בשנים האחרונות, המודעות לנושא של איכות הסיבה הולכת ועולה. קשה כבר למצוא היום בית, שבו לא נמצא לפחות פריט אחד, שעשוי מחומרים ממוחזרים. המודעות הזו אף נחשבת למשתלמת, לא רק מהבחינה הסביבתית, אלא גם הכספית והפיננסית, שכן המחיר של החומרים הממוחזרים הוא נמוך יותר, כך שמדובר על עסקה שמשתלמת לכל הצדדים. אין ספק שהמהפכה המרכזית בשנים האחרונות, היא בשימוש הנרחב מאד בבדים ממוחזרים. יש כיום מגוון עצום של בדים ממוחזרים מכל סוג – החל מכותנה, דרך משי ועד לבדי פוליאסטר, שגם אותם ניתן למחזר לשימושים שונים. חשוב מאד לציין, כי השימוש הנרחב בבדים ממוחזרים הוא לא בכדי – אפשר להשתמש בבדים הממוחזרים למגוון רחב מאד של מטרות, שאותן לסקור להלן.

הבדים הממוחזרים בכל מקום

  • ביגוד – אין ספק שאחד התחומים המרכזיים שאליהם חדרו הבדים הממוחזרים, זהו תחום הביגוד. מי שסימנו את הטרנד, היו כרגיל, מעצבי האופנה העילית, שהחלו כבר לפני שלוש שנים, לשלב בדים ממוחזרים בהשקות שלהם. כיום יש אף תחרות בין מעצבי העל, מי משתמש ביותר בדים ממוחזרים, ומי משתמש ביותר חומרים אורגניים. לרוב, הדבר הולך יד ביד עם תנאים של העסקה הוגנת וסחר הוגן, כך שמדובר על קניה שתומכת בתעשיות ההוגנות והשוויוניות והבריאות ביותר בעולם.
  • תיקים – עוד תחום שבו הבדים הממוחזרים בהחלט נתנו דריסת רגל, הוא התחום של התיקים. התיקים מיוצרים כיום ממגוון רחב מאד של חומרים, ורבים מהם עשויים מבדים. חשוב מאד שהבד של התיק יהיה חזק ועמיד, שכן הוא אמור לשאת משקל לא קטן בחלק מהמקרים. היתרון של הבדים הממוחזרים, הוא בכך שהם כבר הוכיחו את עמידותם, וניתן אף ליצור שילובים בין מספר סוגי בדים, כדי ליצור תיקים חזקים במיוחד, שיאפשרו מצד אחד את הגמישות של תיקי הבד, ומהצד השני יהיה ניתן לעשות בהם שימוש נרחב לאורך שנים, מבלי שקרע קטן יופיע בהם.
  • מצעים – גם תעשיית המצעים עושה שימוש נרחב מאד בבדים ממוחזרים. יש לזכור שהמצעים משמשים אותנו כדי לעטוף את המיטות, הכריות והשמיכות שלנו. על כן, מצעים מבדים ממוחזרים צריכים להיות נעימים מאד, וגם מבודדים היטב. באמצעות מחזור של חומרים כמו כותנה איכותית, אפשר לייצר מצעים מדהימים. יש אף שמשתמשים בבדים ממוחזרים לטובת ייצור מחודש של שמיכות פוך, כאשר הבד שעוטף את המילוי, הוא ממוחזר.
  • ארנקים – גם ארנקים שונים, מיוצרים לא פעם מבדים ממוחזרים. מדובר על בדים איכותיים וחזקים מאד, אשר בשילוב חומרים כמו ניילון, ניתן לייצר עימם ארנקים מדהימים, אופנתיים מאד, נוחים וקלים לנשיאה, ופונקציונליים במיוחד. הדבר היפה הוא שארנקים אלו יכולים לשמש גברים ונשים, ומבוגרים וילדים כאחד.

בואו להצטרף לטרנד

גם אתם יכולים לרכוש מוצר אשר עשוי מבד ממוחזר. רצוי לחפש בדים ממוחזרים באתרים השונים, לבדוק אילו מוצרים מכינים מהם, לעשות כמובן השוואת מחירים (אל דאגה, יש תמיד עשרות אפשרויות), ולבצע את הבחירה במוצרים האיכותיים והידידותיים ביותר לסביבה!

אודות admin