טיפים לבחירת מטבח

הקלישאה על המטבח כלב הבית נכונה בכל פעם שמדברים על המטבח בביתכם, אבל כדאי להרחיב עליה מעט ולדייק בהגדרות שנלוות אליה. לב הבית אומר בעצם מרכז הפיקוד והעשייה של הבית, שאליו מתנקזים כולם לא רק כדי לאכול אלא גם כדי ליצור אינטראקציה בזמן הבישול ובזמן האכילה. ולכן, השאלות הראשונות שכדאי לשאול את עצמכם לפני בחירת מטבח הן: כמה אנשים חיים בבית שלכם? מי בעצם מנהל את משק הבית ומשתמש הכי הרבה במטבח ולאיזו מטרה? האם אתם מבלים שם שעות רבות כי זהו התחביב שלכם לבשל ולארח גם כשאתם חיים לבד או בזוגיות? האם המשפחה שלכם גדולה ומתכנסת לעתים קרובות לארוחות משותפות? מכאן נגזרת קודם כל מרכזיות המטבח שלכם בביתכם.

הגודל כן קובע, בסופו של דבר

בין אם הבית שלכם קטן במיוחד או גדול, אבל המטבח תופס מקום חשוב באורח חייכם, הטיפ הכי חשוב שנוכל לתת לכם היא להשתמש בכמה שיותר יצירתיות על מנת לחסוך מקום, לתת מענה מקורי למקומות אחסון, לשקול שבירת קירות על מנת לחבר חללים ולקבוע להם תפקידים חדשים, כמו לקבוע את פינת האוכל צמוד למטבח או בתוכו במקום לייחד חדר נפרד, או להפך. השיקול שלכם חייב לקחת בחשבון את היום יום שלכם ועד כמה אתם עוברים במטבח בכל שעות היום ולפי זה לתכנן את גודלו והפונקציות שבו.

חומרים, צבעים וצורות

אם אינכם מהאנשים שחייבים חידוש בכל שנה, שקלו להשתמש בחומרים עמידים ואיכותיים שנשארים אתכם לשנים רבות ומלווים אתכם מבלי שיראו את סימני הזמן והבלאי והשימוש במכשירים שונים. מטבע הדברים, מטבח הוא מקום שחייבים לתחזק בקביעות כדי לשמור על רמת ניקיון גבוהה לא רק בגלל היגיינה אלא גם בגלל האסתטיקה והשמירה על האווירה הנעימה בבית. באותה מידה, שימוש בצבעים רבים מדי עלול לעייף את העין וגרום לאנשים להימנע משהות בו משום שההתקפה על החושים בזמן העבודה והאכילה בו היא כבר מעט יותר מדי. אם אתם צבעוניים עשו זאת במידה, כדי לשמור על הפרופורציות הנינוחות.

בבואכם לחשוב על המטבח יש לחשוב על החלל, על האיוורור, התאורה, הסגנון, אופי העבודה שלכם במטבח, נוחות מקסימלית, איכות, גודל וכמובן תקציב. מומלץ תמיד להיעזר בשירותי מעצב מטבחים על מנת למקסם את היתרונות שתוכלו להפיק מהמטבח החדש שלכם.

המאמר נכתב בחסות – לוגת מטבחים

אודות admin