מהי הדברה ירוקה?

מדי שנה המודעות בכל הקשור אל שמירה על איכות הסביבה הולכת וגדלה. בשנים האחרונות ניתן לראות שאנשים רבים החלו לקנות מוצרים אקולוגיים, לבנות בשיטת בנייה ירוקה שמצליחה להשתמש במשאבי האנרגיה הטבעיים בכל הקשור אל תכנון הבית, בנייתו ולאחר מכן השימוש בו וכן אנשים רבים החלו מעדיפים את שיטת ההדברה הירוקה על פני השיטה הקונבנציונאלית. אם אתם מעוניינים לדעת מהי יתרונותיה של ההדברה הירוקה על פני אותה הדברה "קונבנציונאלית" ביתית, בוודאי תשמחו לקרוא אודותיה בהמשך כתבה זו.

ההדברה הירוקה – מהי הכוונה

ההדברה הירוקה נקראת כך משום שכל מהותה הוא הטבע, הירוק, הסביבה. כאן חומרי ההדברה אינם בצב ירוק, אך הם בהחלט משתייכים אל המגמה הירוקה של איכות הסביבה, כאשר המטרה היא חומרי הדברה טבעיים או חומרי הדברה בעלי רעילות נמוכה וזאת ביחס לכימיקלים בהם משתמשים בהדברה הקונבנציונאלית. ראשית כל חשוב לדעת שהגישה היא אחד הדברים החשובים בעת ההדברה הירוקה. כלומר, המטרה של המדביר היא לצמצם את השימוש בחומרים שמכילים כימיקלים ואם אפשר בחומרי הדברה בכלל. כיוון שהמטרה כאן היא אי פגיעה בסביבה נעשה ניסיון להכיר את הבעיה ולנסות למצוא לה כל מיני פתרונות סביבתיים שיספקו את המענה הטוב ביותר מבחינת הסביבה ומבחינת האפקטיביות כלפי אותם מזיקים. בנוסף, מדביר שמציג את עצמו כמדביר שפועל בשיטה הירוקה ישים לו כמטרה להשתמש בחומרים שדרגת הרעילות בהם פחותה מחומרים רגילים שבהדברה שאינה ירוקה.

היתרונות של ההדברה הירוקה

  • חומרים בטוחים לשימוש- החומרים שבהם משתמשים במסגרת הדברה ירוקה הם חומרים שאינם גורמים בצורה זו או אחרת לסיכון סביבתי. כמו כן, חומרים אלו בטוחים לשימוש ליד ובסביבת בעלי חיים וילדים.
  • הוראות מיוחדות – כיוון שחומרי ההדברה הירוקים בטוחים לשימוש ניתן להישאר בבית בזמן ההדברה או ניתן לחזור מיידית הביתה לאחר ההדברה.
  • דברים שלא ידעתם- חומרי הדברה ירוקה לא משאירים כתמים או ריחות כלשהם.
  • חומרים טבעיים – חומרי הדברה ירוקים רבים מתבססים על חומרים טבעיים אותם מפיקים מצמחים וחומרים טבעיים אחרים.
  • רבים טוענים שמשום שהדברה ירוקה נעשית על ידי חומרים טבעיים או בעלי דרגת רעילות נמוכה הם פחות יעילים מחומרי הדברה רגילים (שחייבים בהיתר של המשרד לאיכות הסביבה גם כן או משרד הבריאות). דבר שאינו תמיד נכון.

לסיכום, כיום המגמה בעולם היא מגמה ירוקה. בהתאם לכך ההדברה הירוקה בה משתמשים בחומרים טבעיים או בעלי דרגה נמוכה של רעילות, חומרים שאינם פוגעים בסביבה, בחיות המחמד, בנו ובילדים שלנו, היא אותה הדברה בה יותר ויותר אנשים מגלים עניין.

אודות admin