ניקוי מנדפים לסביבה איכותית

כל עסק בעל מטבח תעשייתי מחויב לבצע ניקוי של מערכות נידוף עשן. במאמר הבא נבין מדוע חשוב להקפיד על פעולות ניקוי מן הסוג הזה, ונסביר כיצד ניקוי מנדפים תורם לסביבה איכותית ובריאה יותר

מערכת נידוף עשן כולל מלבד מנדפים גם ארובות ואמצעי סינון. הניקוי של המערכת הוא חלק בלתי נפרד מתחזוקתה בטווח הקצר והארוך. את רוב פעולות הניקוי מבצעים בעלי עסקים המכילים מטבח תעשייתי, כגון: 

–          מסעדות

–          בתי קפה

–          חדרי אוכל

–          בתי מלון

–          מפעלים

–          ארגונים

–          אולמות וגני אירועים

–          שירותי קייטרינג

הניקוי מתבצע אחת לשנה או לפי צורך המתעורר בשל נסיבות מיוחדות. ככל שכמות העבודה עם המנדפים עולה, כך יש צורך בניקיון תדיר ומקצועי יותר. בנוסף, הניקוי כפוף לתווי תקן ישראלים ואמריקאים וזאת במטרה למנוע דליקה או שריפות הנגרמות כתוצאה מחוסר תחזוקה של מערכת הנידוף.

המטרות של ניקוי מנדפים

מערכת נידוף עשן מאפשרת קליטת אדים, גזים, ריחות וחלקיקים מעל לכל מטען בישול, טיגון, צלייה או אפיה. המנדף מכסה את שטח הבישול בתוספת של מספר סנטימטרים בכל צד והחיבור למערכת טיהור האוויר כולל עוצר טיפות נשלף, מסנן עוצר שמן, מסננים מיקרונים ראשוניים ומשניים ולעיתים גם משקע אלקטרוסטאטי. כל האביזרים הללו הם חלק בלתי נפרד מפעילותו של המנדף והם דורשים עבודות תחזוקה קבועות.

המנדפים שואבים את האדים והעשן אך במקביל צוברים המון לכלוך ומשקעים. אדי הבישול מכילים שומן המצטבר במשך הזמן ועלול לגרום נזקים בלתי הפיכים. הניקוי מבטיח סביבת עבודה נקייה ובריאה יותר, הן עבור העובדים והן עבור לקוחות העסק. מעבר לכך, השומן יכול להידלק במקרה של שריפה או בכל מקרה של שימוש בלהבות גבוהות מהרגיל. ניקוי המנדפים הוא חיוני למניעת טפטוף של השומן על איזורי הבישול. המשמעות ההיגיינית, הבריאותית והאסתטית של ניקוי מנדפים ידועה לכל בעל עסק.

כיצד מבצעים את ניקוי המנדפים?

הדרך היחידה להשיג את המטרות השונות של ניקוי מנדפים היא להתייעץ עם אנשי מקצוע המכירים את התחום. בשלב הראשון יש ליצור קשר עם חברות המבצעות שירותי ניקיון באופן יעיל ובטוח. בשלב השני יש לנצל את עבודות הניקוי ולטפל במערכת המנדפים כדי לצמצם את הריחות היוצאים מהמטבח. במילים אחרות, ניקוי מנדפים תורם באופן ישיר ליעילות ולתפקוד שלהם. הניקוי מתאים לדרישות חברות הביטוח, כיבוי אש ומשרד הבריאות והוא מתבצע על פי סטנדרטים גבוהים ובשיטות אקולוגיות.

שיטת העבודה של ניקוי מנדפים היא גירוד השומן והמסת שומנים מצטברים בתוך התעלות, במנדף ובמערכות הסינון והמפוחים, תוך שימוש במכונת שטיפה בלחץ וחום גבוה. התוצאות המקסימאליות הן תולדה של עבודה המתבצעת בכפוף לחוקי הבטיחות הנדרשים, בשעות נוחות וללא פגיעה בשגרת העבודה של העסק או הלקוחות הקבועים.

אודות admin